F.A.Q - Często zadawane pytania

Chcę zamówić stronę - Czy będę mógł nią zarządzać?

Tak, jest taka możliwość. Opracowaliśmy autorski Panel Administratora o nazwie rpCMS. Za jego pomocą właściciel strony może samodzielnie nią zarządzać. Wystarczy zalogować się ze swojego komputera (za pomocą przeglądarki internetowej) do rpCMS'a i można dodawać / edytować / usuwać podstrony, aktualności, towary czy fotografie w galerii zdjęć, dodawanie / usuwanie użytkowników. Możliwe jest również kontrolowanie statystyk odwiedzalności strony gdyż CMS jest zintegrowany z modułem Google Analitycs. rpCMS dostępny jest przy zamówieniu Pakietu Professional.

Chcę zamówić stronę - Jakie są etapy jej tworzenia?

Aby ułatwić i przyspieszyć wykonanie Twojej przyszłej strony internetowej opracowaliśmy Etapy współpracy. Dzięki nim nasi Klienci są zawsze poinformowani o postępach w realizacji projektu, a prace realizowane są w założonych terminach.

Chcę zamówić stronę - Czy mogę otrzymać jej "próbkę"?

Oczywiście, że tak. Po zebraniu dokładnych informacji odnośnie planowanego projektu oraz opracowaniem koncepcji (pomysłu) na stronę, przechodzimy do realizacji tzw. "próbki", która zostaje zaprezentowana Klientowi. Po jej zatwierdzeniu przechodzimy do "kodowania" strony. Sugerujemy zapoznanie się z dotychczas wykonanymi projektami. Na ich podstawie można ocenić poziom graficzny, jaki reprezentują nasi graficy.

Chcę zamówić stronę - Jaka jest cena?

Cena zależy od wielu czynników. Dla Klientów poszukujących kompleksowej oferty przygotowaliśmy 3 pakiety profesjonalnych stron www. Dzięki takiemu podziałowi każdy może wybrać idealny dla siebie zakres usług w zależności od planowanych funkcji strony lub budżetu. Wystarczy zapytać o aktualny cennik naszych pakietów. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę Twojej strony. W tym celu prosimy o Kontakt.

Chcę zamówić stronę - Ile wizualnych wersji dostanę?

W ramach naszej ofercie pakietowej projektujemy 1 szatę graficzną dla 1 strony www. Na tym jednak nie kończymy pracy. Klienci uprawnieni są bowiem do bezpłatnych poprawek graficznych w ramach przedstawionej "próbce". W zakres zmian wchodzą zmiany kolorów poszczególnych elementów, ich rozmieszczenia, rozmiaru, proporcji oraz składu. Podsumowując, dopracowujemy jedną koncepcję do momentu, aż będziesz zadowolony, zamiast przygotowywać i prezentować Klientowi 3 niedopracowane.

Chcę zamówić stronę - Czy istnieje możliwość jej przebudowy w przyszłości?

We wszystkie nasze projekty wkładamy mnóstwo wysiłku. Dbamy o unikalny wygląd, używane technologie i funkcjonalność strony. Satamy się patrzeć w przyszłość i wiemy, że strony jakie robimy, szybko się nie nudzą. Spełniają bowiem najnowsze trendy i wymagania. Jeżeli mimo wszystko będziesz chciał zmienić wygląd czy silnik strony, nie stanowi to najmniejszego problemu. Więcej dowiesz się w zakładce Lifting itniejących stron www.

Chcę zamówić stronę - Co będzie do tego potrzebne?

Przydatne będą wszelkie aktualnie posiadane materiały marketingowe typu zdjęcia, grafiki, treści oraz najważniejsze - logo firmy (najlepiej w wersji wektorowej). Jeżeli nie posiadają Państwo jeszcze logo, możemy także je dla Państwa zaprojektować. Po zgromadzeniu wszystkich wspomnianych materiałów i informacji możemy przejść do realizacji danego projektu.

Chcę zamówić stronę - Czy projektujecie sklepy internetowe?

Tak. Zajmujemy się również zarówno projektowaniem autorskich sklepów internetowych jak i modernizacjami istniejących już sklepów opartych na licencji Open Source takich jak: OS Commerace, Quick Cart, Presta Shop czy Magento. Więcej na ten temat w zakładce Marki RESURRECTION.

Mam już stronę - Czy zajmujecie się modernizacją istniejących stron?

Oczywiście. Natomiast wszystko zależy od tego czy dana strona nadaje się do modernizacji. W zależności od oczekiwań klienta, czasami nie wystarczy zmienić tylko szablon, w niektórych przypadkach wymagana jest edycja całego silnika strony lub po prostu zbudowania jej od podstaw.

Mam już stronę - Jak mogę wgrać pliki na serwer?

Aby wgrać plik na serwer musimy się najpierw z nim połączyć. Służy do tego klient FTP. Przykładami takich programów to np. TotalCommander, FileZilla czy WinSCP - które są ogólno dostępne w internecie. Konfiguracja każdego programu sprowadza się do jego instalacji i ustawienia połączenia z serwerem przez FTP. Dokładniejsze informacje niezbędne do skonfigurowania połączenia FTP można uzyskać za naszym pośrednictwem lub u swojego bezpośredniego Webmastera.

Mam już stronę - Dlaczego nie widać jej w wyszukiwarce?

Jeżeli w niedługim czasie po wykonaniu strony nie ma jej jeszcze w wynikach wyszukiwania oznacza to, że nasza strona nie została jeszcze zaindeksowana przez wyszukiwarkę. Należy uzbroić się w cierpliwość i co jakiś czas powtarzać wyszukiwanie. Zazwyczaj indeksowanie strony www nie trwa dłużej niż 30 dni.

Mam już stronę - Wgrałem pliki na serwer natomiast nie ma do nich dostępu.

Jeżeli po umieszczeniu plików na serwerze i przejściu na link do określonego pliku otrzymujesz błąd o braku dostępu do pliku, najprawdopodobniej jest to kwestia chmodów - poziomu dostępu do pliku (więcej w Słowniku pojęć). Przy pomocy większości programów FTP jesteś w stanie zmienić te wartości na np. 775.

Mam już stronę - Wyedytowałem treści na stronie, zamiast polskich znaków mam "krzaczki".

Problemem jest zapewne kodowanie znaków. Byćmoże treść, którą napisałeś, edytowałeś w zwykłym notatniku Windows. Aby poprawnie wyświetlały się polskie znaki, treść musi być w kodowaniu takim samym jak strona www. Najczęstrzym kodowaniem jest UTF-8. Format kodowania możesz zmienić przy pomocy programu Notepad++ lub Grzegrzółka.

Mam już stronę - Dodałem nowe zdjęcia do strony ale nie są wyświetlane.

Po pierwsze, upewnij się, że zdjęcia które wgrałeś na serwer są w odpowiednim katalogu. Po drugie, sprawdź czy podałeś odpowiednią ścieżkę np. libs/image/zdjecie-1.jpg zamiast libs/images/zdjecie-1.jpg. Ostatnim najczęstrzym problemem jest kwestia małych i dużych liter w rozszerzeniach lub same rozszerzenia. Zwróć uwagę na to czy dane zdjęcie ma rozszerzenie .JPG czy .jpg.